PRAVIDLA ZÁVODU VERTIKÁLNÍ HOREČKY

 1. Závod Vertikální Horečky – Výběh skokanského můstku je dosažení vrcholu skokanského můstku Jiřího Rašky K 90 ve Frenštátě pod Radhoštěm, v co nejkratším čase. Délka trati je 240 metrů, převýšení činí 106 metrů.
 2. Závodník musí být starší 15 let.
 3. Soutěží se v těchto kategoriích:
  Jednotlivci: ženy, muži
  Štafety: smíšená, hasiči, firmy
 4. Povrch celého skokanského můstku je z umělé trávy. Z tohoto důvodu nejsou povoleny tretry, či jiné boty, které by mohly poškodit umělou trávu.
 5. Na start budou připuštěni pouze závodníci, kteří budou mít uhrazené startovné. Při prezentaci přímo v místě akce, dostane závodník čip.
 6. Zaplacení / Registrace je závazná, nepřenosná a nevratná.
 7. V případě zrušení závodu bude startovné vráceno.
 8. Každý účastník Závod Vertikální Horečkyrmusí být zaregistrován. Registrace je možná skrze web  https://www.vertikalnihorecky.cz/index.php/registrace/ a příslušnou registrační platformu. Registrace je závazná a nepřenosná. Zaplacené startovné je nevratné, resp. bude vráceno pouze v případě zrušení závodu ze strany organizátora. Registrující vybere kategorii, vyplní povinné údaje, pltební údaje a zaškrtne souhlas se zpracováním uvedených osobních údajů. Odesláním platby také souhlasí s „Pravidly a stanovy“ Závod Vertikální Horečky. Svou registraci potvrdí stisknutím tlačítka “Koupit vstupenku”. Vstupenka slouží jako registrace do závodu a účastníkovi přijde ve formě PDF na uvedený email. V případě štafet přihlašuje tým kapitán a vyplní povinné údaje ostatních účastníků.
 9. Účast v závodě je možná jen pro účastníky starší 15 let. Pro zájemce mladších 18 let je nutný podpis „čestného prohlášení“ rodičem, či zákonným zástupcem v přítomnosti zástupce organizátorského týmu „Vertikální Horečky“.V případě fyzické nepřítomnosti je závodník mladší 18 let povinen doložit notářsky ověřený podpis rodiče, nebo zákonného zástupce.
 10. Kvůli kapacitě cílové plochy na vrcholu skokanského můstku je potřeba opustit toto místo nejpozději do 60 sekund od vašeho doběhnutí do cíle. Odchází se útrobami věže můstku po schodech dolů. V žádném případě se nelze vracet po nájezdové rampě, kudy se vybíhá nahoru. V kritických místech, zejména při odchodu z vrcholu věže vám budou nápomocni naši organizátoři.
 11. V rámci závodu jsou nepřípustné úmyslné fyzické kontakty. Při takovém jednání hrozí diskvalifikace ze závodu, které posoudí traťoví rozhodčí.
 12. Neúmyslné fyzické kontakty se tolerují pouze v těchto případech:
 13. Z pohledu bezpečnosti neohrozí závodníka/y
 14. Neovlivní výsledek ostatního závodníka/ů
 15. Kvalifikace jednotlivců (muži/ženy) bude probíhat principem časovky, kdy závodníci budou vybíhat v časových intervalech 5 sekund. Kvalifikace se běží pouze po nájezdovou plochu. Do finálního rozběhu postupuje 30 nejrychlejších závodníků!
 16. Finální rozběh se běží až na vrchol nájezdové plochy.
 17. Štafetu tvoří 3 závodníci, běžící 80 m dlouhý úsek.
 18. Rozběhu štafet se může zúčastnit maximálně 10 týmů.
 19. Štafetu jako celek zapisuje kapitán družstva.
 20. Ceny:
  1 místo: Poukaz pro 2 osoby v hodnotě 300€ v Alpen Hotel Village italském Livigno.
  Muži i ženy za 1.místo obdrží 5.000kč, za 2.místo 2.500kč a za 3.místo 1.250kč.
 21. Z důvodů možného poničení skokanské dráhy je zakázán pohyb na nájezdové rampě do kolejnic pro skokany.
 22. Každý závodník zodpovídá za to, že bude na startu včas. Pokud se i přes výzvu nedostaví ke startu včas, bude diskvalifikován.
 23. Každý závodník při registraci v místě konání akce podepíše listinu, že se závodu zúčastní na vlastní nebezpečí a je seznámen s pravidly závodu.
 24. Osobní registrace závodníka v den závodu je pro všechny povinná. Každý závodník obdrží čip a podepíše všechny povinné náležitosti.
 25. Organizátor si vyhrazuje právo měnit (z podstatných důvodů) pravidla a harmonogram závodu.
 26. Konzumace drog, alkoholu, dopingu a jiných nebezpečných látek je zakázáno.
 27. Sportovní událost Vertikální Horečky je jako každá sportovní událost součástí principu fair play.

Sportu zdar!